Truth Frequency Radio


May 23, 2020

Şubat 1988’de Viyana’da doğan Kampusch, 1998’de iletişim mühendisi Wolfgang Priklopil tarafından kaçırıldı ve sekiz buçuk yıl boyunca evinin bodrumunda esir tutuldu.

Natascha Kampusch

17 Şubat 1988’de Viyana’da doğan Kampusch, 1998’de iletişim mühendisi Wolfgang Priklopil tarafından kaçırıldı ve sekiz buçuk yıl evinin bodrumunda esir tutuldu. 3.096 gün sonra kaçmayı başardı ve Priklopil kendi canına kıydı. “Kampusch davası” dünya çapında ilgi gördü ve birçok soruşturma talihsizliğine eşlik etti.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Turkuaz ve mavi hükümetin dehası. SPÖ hükümeti ortaklarını nasıl yıpratacağını biliyor. İyi istiyorum

Gernot Blümel

Viyana Belediye Binası’na. Seçim kampanyasının bir önizlemesi

Gernot Blümel’in ofis penceresinden Volksgarten üzerindeki Viyana Belediye Binası’nı görebilirsiniz. Burada, Avrupa, sanat ve medyadan sorumlu Başbakanlık Bakanı Ballhausplatz’da siyasetin büyük çarklarını döndürüyor. Bugünlerde konuları Brexit ve internetteki tartışmalı maskeleme yasağı. Devlet Operası (Bale Akademisi’ndeki skandal şikayetleri ile) ve ORF ve gelecekteki finansmanı, onun siyasi sorumluluğu altındadır. Koalisyon ortağı FPÖ, GIS ücretlerinin kaldırılmasını bayrak meselesine kaldırdı. ÖVP’nin şu ana kadar bu kadar acelesi olmadı. Koalisyon koordinatörlerinin yeniden çalışması gerekebilir – Blümel’in de partisi için üstlendiği bir rol. Yine de, federal politikadan şehir politikasına, Ringstrasse’nin diğer tarafına geçmek istiyor. Brexit heyecanından yaya bölgeleri heyecanı ve şehirdeki arabaların geri itilmesine kadar. Bunu ister misin

Blümel, “ÖVP Viyana’yı devraldığım andan itibaren hedefim buydu” diyor. “Orada, insanların hayatlarının anlık gerçekliğini şekillendiriyorsunuz. Bir belediye başkanı olmaktan daha fazla doğrudan siyasi çalışma yoktur ve bu milyonlarca metropolde.” Önümüzdeki yıl Viyana Şehir Meclisi yeniden seçilecek. Eyalet partisi lideri olarak Blümel, şimdi Turkuaz için mantıklı en iyi aday. ÖVP, 2015’te sadece yüzde 9’u başardı. Yani neredeyse ancak daha iyi olabilir.

© Matt Observe / Haberler Gernot Blümel

“Onu özleyeceğim”, Norbert Hofer karşısındaki maviliği şimdiden timsah gözyaşları döküyor. Blümel, bunu “yüzde yüz” yapacağını söyler. Blümelden, “Son derece güven odaklı ve pragmatik bir işbirliğiydi ya da öyle.https://gamblingprofessors.com/tr/ Kişisel düzey uyuyorsa, büyük siyasi sorunları çözebilirsiniz. Bu düzey bozulursa ve yapısal olarak birbirinize güvenmezseniz, o zaman en küçük zorluk bile çözülemez hale gelir,” diye açıklıyor Blümelden Günlük koalisyon. Herkes diğerinin acı sınırlarını bilir. “Tam tersi, karşınızdaki kişinin sizi anlayışını yitirdiğine inandığınızda bunlar her zaman aşılır. Diğer kişinin konumları için belirli bir empatiye sahip olmanız çok önemlidir. Bu, konumu paylaştığınız anlamına gelmez. ama hayatı diğerine zorlaştırmadan ne kadar ileri gidebileceğini biliyorsun. ” Blümel, birbirinize siyasi başarı için davranıyorsunuz diyor.

İnsanların özüne hasta olduğu ve sürekli endişe meseleleri birbirlerinden uzaklaştırmak olduğu SPÖ ile eskiden olduğu gibi değil. “Neyin gelmediği ve ne gibi taviz verdikleri ile övündüler. Uzlaşmacı demokrasi açıkça abartıldı.” FPÖ, ekonomiye ÖVP tavizleri olan Papamonat’ı alıyor. Göçmenler söz konusu olduğunda, çoğu zaman yine de kabul edilir.

Kırmızı çizgiler

Nisan ayının başında bile, FPÖ’nün kimlikçilerle sınırlandırılmasının sorgulanabildiği bir dönemde, FPÖ patronu Heinz-Christian Strache’nin fikirleriyle hiçbir şey yapmak istemediğini iddia etmesiyle çatışma hızla çözüldü. “Bu kırmızı bir çizgiydi” diyor Blümel, “Şansölye bunu açıkça belirtti ve FPÖ buna uydu. Ayrıca bu, işbirliğinde büyük bir sorun teşkil etmeyecek. Açıklandığı gibi yapılırsa.”

Ancak Kurz ve ekibi, koalisyon ortağının sınır belirleme sorunlarına şaşırmış olamaz. FPÖ ve münferit vakalarını biliyoruz – ve çoğu zaman sessiz kaldı. Kırmızı çizgi, aşırı sağa doğru mavi eğilimlerin ÖVP’nin uluslararası düzeyde zarar görme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu yerden mi geçiyor? “Hayır,” diyor Blümel, “Bu temel bir tavırla ilgili, sadece bizim hiçbir şey yapmak istemediğimiz korkunç düşünceleri var.”

Hollandalı AB Komiseri Frans Timmermans’ın turkuaz-mavi koalisyonunun kimin kimi kontrol ettiğini bilmediği eleştirisi, Blümel masadan kalkıyor: “Seçim kampanyasında ve Sosyal Demokratlar için en iyi aday. Onu olgusal işbirliği açısından da tanıyorum. Orada asla böyle bir şey söylemez. “

Federal düzeyde, Blümel bir güç faktörüdür. Koalisyonun makine dairesinde oturuyor, tüm önemli hükümet kararları da masasında, birkaç metre ileride Federal Şansölye’de, siyasi takipçileri Blümel’in yıllardır hareket ettiği Sebastian Kurz’da oturuyor. Kurz için hoş olmayan şeyleri ortadan kaldırır ve Kurz, taktik nedenlerden dolayı ilgi odağı olmak istemeyince görevi devralır. Manfred Juraczka liderliğindeki ÖVP’nin tarihindeki en kötü sonucu aldığı 2015’teki Viyana seçim akşamında olduğu gibi.

Soluk turkuaz el yazısı

Partinin tepesinde bir şey olacağı kısa sürede anlaşıldı. Kurz o zamanlar dışişleri bakanıydı ve genç, ÖVP’deki hemen hemen tüm boş pozisyonlar için umut veriyordu. Blümel, Federal ÖVP’nin Genel Sekreteriydi. Parti genel merkezinin koridorlarında biri “Sebastian” ın şimdi yönetimi devralması gerektiğini fısıldadı. Geldi, kadehin zarifçe geçmesine izin verdi ve arkadaşı Blümel’i çoktan şaşırmış olan parti lideri Reinhold Mitterlehner’a itti. O zamanlar birçok kişi intihar görevi olarak düşündü. Zeki, ancak o zamana kadar göze çarpmayan genç adam, tüm selefleri gibi, muhtemelen Döblinger alaylarına ve bölge imparatorlarına çarpacaktı. Viyana ÖVP’nin gerçek başkanı, yıllardır şehrin ekonomi odasında oturuyor.

Ama Blümel ve Kurz, durumu farklı ifade ediyorlar: Önce federal ÖVP Kurz tarafından devralındı, sonra Başbakanlık’a geçti, Blümel önemli hükümet görevini aldı ve böylece Viyana ÖVP’deki seleflerinin ancak dileyebileceği bir medya varlığına sahip oldu. Yarı zamanlı bir işte, Blümel, Viyana’daki yetkililerin birliklerini canlandırdı ve onları turkuazla boyadı. Sadece giymeyi tercih ettiği Blumel’in çorapları daha da turkuaz. Ve Viyana’nın hala olması gerektiğini umuyor. Kesin konuşursak, ÖVP ve FPÖ’nin de Viyana seçimlerinde ortak bir hedefi var: bu kırmızı kaleyi parçalamak.

Seçimlerden bir buçuk yıl önce Blümel, Viyana’da hâlâ muhalefet partilerine federal düzeyde poz vermeyi tercih ettiği aynı sorunu yaşıyor: Her yerde hazır bulunan bir hükümet gücüne ek olarak, yüzde 9’luk bir parti zar zor görünür. Ve bu yüzden federal düzeyde diğerlerinden duyduklarınızı söylüyor: “Viyana’da oynadığımız konularımızın da aynı ilgiyi görmesini istiyorum. Bu ister Heumarkt’taki yüksek bina olsun, ister yakın zamanda sunduğumuz kentsel gelişim konseptimiz olsun sahip olmak.” Ancak Blümel’in kendi sosyal medya kanalları bile bakanı Viyanalı yerel politikacıdan daha fazla iletiyor. Ortalama bir çıkarı olan seçmenlerin kendisini ÖVP’nin başı olarak algılayıp algılamadığı sorulduğunda biraz sinirli görünüyor: “Evet, anketler bunun seçim kampanyasında daha da güçleneceğine dair net bir resim veriyor. Devlet siyasetçilerinin medyadaki varlığı. o kadar geniş değil, bu yüzden açık bir federal işleve sahip olmam yardımcı oluyor. ” Bu federal görevden Blümel, Viyana’daki rakiplerine karşı iğne deliği kullanır. Kültür Bakanı olarak, Viyana’nın iç kentinin tehdit altındaki dünya kültür mirası hakkındaki tartışmalara katılıyor ve Heumarkt’ın yüksek katlı planlarına karşı çıkanların yanında yer alıyor. Kanıtlanmış seçim kampanyası konusu, Blümel’i hükümet kürsüsünden kaynatmaya devam ediyor. Tüm yardım kuruluşları tarafından şiddetle eleştirilen Alman sınıflarına ve asgari gelire atıfta bulunuyor: “Federal hükümet adına çözebileceğimiz sorunları ele aldığımız çok fazla sorun var. Viyana’da pek çok şey uzun zaman alıyor. saldırıya uğramadık, ona göz yummak istemiyoruz. “

Yeni konular, eski düşman görselleri

Ancak Viyana’da göç tek başına yeterli olmayacak. Şehri saldırgan bir şekilde konuşmak sadece sınırlı bir şekilde işe yarıyor, çünkü çoğu insan için işe yarıyor. Peki turkuaz seçim manifestosu ne olacak? “Viyana’nın güzel bir şehir olduğu konusunda hemfikiriz. Ayrıca güzel olmanın yeterli olmadığı konusunda da hemfikiriz. Viyanalılara yeterince büyük sorunlara devam edip etmediklerini sorarsanız, şu cevabı neredeyse alamazsınız: işte böyle, “diyor Blümel. Aşırı borçlanma, Kuzey Hastanesi, Heumarkt, asgari gelir, diye listeler.

Blümel, Michael Ludwig yönetimindeki SPÖ’nün uzun süredir burada olanlara “Viyana İkramiyesi” ile partinin sağ kanadını uzun vadeli belediye başkanı Michael Häupl’den daha iyi güçlendirdiği gerçeğini bırakmak istemiyor. “Dürüst olmak gerekirse, burada SPÖ’nün net çizgisini görmüyorum: biraz sağa göz kırpmak, biraz sola yapmak – ya da tam tersi. Ama bu SPÖ stratejistlerine kalmış En iyi adaya Hebein’e baktığımda, kendinizi eskisinden farklı olarak nerede konumlandıracağımı bilmiyorum. Asgari gelir alanında, yasayı ilkesel olarak dava ettiğinizi veya uygulamadığınızı söylemek çok saçma. “

Ancak bakan, başka konulara odaklanmayı tercih edeceğini söylüyor: örneğin şehir borcu. Finans Belediye Meclisi Üyesi Peter Hanke’nin 2020’de sıfır bütçe açığı olan bir bütçe sunmak istemesi, kampanya tonlarına müdahale etmiyor: “Bunu her zaman Bayan Brauer’den (2018’e kadar Belediye Meclis Üyesi) duydum, ama hiç olmadı. Görünüşe göre, iyi bir gelenek içinde.” Ve ÖVP seçimden önce şehir planlama konusundaki yeteneğini kanıtlamak istiyor. Örneğin Handelskai için bir geliştirme konseptiyle. “Oraya giderseniz, tanımı gereği kendinizi iyi hissetmezsiniz. Böyle olmak zorunda değil. Milyonlarca insanın yaşadığı diğer metropollerde suda yaşamak bir ayrıcalık, büyük bir fırsat. Viyana uzun süre bununla uyudu.” Viyana’nın en iyi yerleri sorulduğunda, Blümel hemen Steinhof gerekçesinden bahseder: “Bu, 1900’lerden kalma, eşi benzeri olmayan genel bir mimari yapıdır. Onu bölerek en yüksek teklifi verene satıp satmayacağını düşünmenin saçma olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bizde bir tane var. Prensipte korumaya değer olup olmadığı konusunda Unesco’ya ön inceleme talebi gönderildi. ” Öte yandan Blümel, mağaza açılış saatleri konusunda daha az katı olmak istiyor: “Peki ya Viyana’daki turizm bölgeleri? Var olmayan tek kozmopolit şehir biziz. Tirol’deki her kayak köyünün daha fazlasını yapmasına izin verilir.”

Ama planların gerçeğe dönüşme olasılığı nedir? Sayın Başkan Yardımcısı Michael Ludwig veya Heinz-Christian Strache yönetiminde mi? Cevap “Tercihen belediye başkanı” – anketlerde yaklaşık yüzde 16 ile pek olası değil. “Büyük olasılıkla,” diyor Blümel, “SPÖ belediye başkanına tekrar hizmet verecek. Diğer her şey spekülasyon.” Viyana’daki ÖVP, SPÖ ile koalisyon kurarsa, federal hükümette mavilerle çatışma çıkacak mı? SPÖ, en yakın sırdaşı ile Viyana’da hüküm sürse, Sebastian Kurz’a bu kadar kolay öfkelenemezdi.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Yorumlar

Kayıt ol

Facebook ile Bağlan

20 yıldan fazla bir süre önce hayat başladı

Natascha Kampusch

trajik bir dönüm noktası, 13 yıl önce bugün Natascha kaçmayı başardı. Şimdi 31 yaşında bir çocuk olarak yaşadığı sıkıntıya bakıyor ve her şeyin üzerinde bir şey gösteriyor: güç, cesaret ve güven.

Natascha Kampusch, hayatı dramatik bir şekilde değiştiğinde 10 yaşındaydı. Brioschiweg’deki ilkokula giderken çocuk bir minibüse sürüklenir. Onu kaçıran Wolfgang Priklopil, kızı Nordbahn’da Aşağı Avusturya’daki Strasshof’taki evinde bir mahzen zindanında tutukluyor.

© APA / ROLAND SCHLAGER Bir polis memuru 4 Eylül 2006 Pazartesi günü, Natascha Kampusch’un kaçırılana kadar okula gittiği Viyana-Donaustadt’daki Brioschiweg’deki okul kompleksinin binasında duruyor.

Natascha Kampusch sekiz yıl esaret altında yaşadı. İşkencecisine maruz bırakıldı, cinsel istismara uğradı, köle olarak hizmet etti.

© apa / STAMBERG Wolfgang Priklopil’in Strasshof’taki Heinestrasse 60 adresindeki mülkün ve evinin görünümü, 29 Ağustos 2006.

Burada okuyun: Priklopil’in şok edici günlüğü

2006 yazında, o zamanki 18 yaşındaki kaçmayı başardı. Wolfgang Přiklopil kaçmayı başardığında, 44 yaşındaki kendini Viyana’da bir trenin önüne attı – anında öldü.

© apa / BUNDESKRIMINALAMT Wolfgang Priklopil, Natascha Kampusch’u kaçıran kişinin pasaportu

Natascha Kampusch için gerçeğe dönüş uzun ve çetin bir mücadele. Ancak genç kadın pes etmez. 2016’dan News’e verdiği röportajda Kampusch, mağdur rolünden aktif olarak içeriden çıkmak istediğini vurguluyor. Yeni sloganı “Kendimi geliştirmek istiyorum”. Ve: “Devrilmek istemiyorum.”

© Video: Haberler

Tüm röportajı okudun

buraya

.

Özgürlükle saldırganlık geldi

Natascha Kampusch bir röportajda “Ancak özgürlük yeniden kazanıldığında, her şey bitmiş olmaktan çok uzaktı” dedi. Eski kaçırılma kurbanı, saldırganlığın hedefiydi.

“Kendimi özgürleştirdiğim andan itibaren cesurdum, ancak bu arada cesaretim kamuoyunda ve özellikle de yayınlanan görüşlerde engellendi. Geri çekilmenin daha iyi olduğunu düşündüğüm aşamalar oldu. Belki de bu, Geriye dönüp bakıldığında da cesur, “dedi Natascha Kampusch News 2017 ile yaptığı röportajda.

MORE NEWS BY NEWS >>