Truth Frequency Radio


Apr 16, 2020

Kampusch, urodzony w lutym 1988 roku w Wiedniu, został porwany w 1998 roku przez inżyniera łączności Wolfganga Priklopila i przetrzymywany w piwnicy swojego domu przez osiem i pół roku.

Natascha Kampusch

Kampusch, który urodził się w Wiedniu 17 lutego 1988 roku, został porwany w 1998 roku przez inżyniera łączności Wolfganga Priklopila i przetrzymywany w piwnicy swojego domu przez osiem i pół roku. Po 3096 dniach udało jej się uciec, a Priklopil odebrał sobie życie. „Sprawa Kampuscha” przyciągnęła uwagę całego świata i towarzyszyło jej wiele niefortunnych zdarzeń śledczych.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Jest mózgiem turkusowo-niebieskiego rządu. Wie, jak niszczyć partnerów rządowych SPÖ. Cóż, chcę

Gernot Blümel

do ratusza w Wiedniu. Zapowiedź kampanii wyborczej

Z okna biura Gernota Blümela widać wiedeński ratusz nad Volksgarten. Tutaj, na Ballhausplatz, minister Kancelarii, odpowiedzialny za Europę, sztukę i media, obraca wielkie koła polityki. Obecnie zajmuje się Brexitem i kontrowersyjnym zakazem maskowania w Internecie. Opera Państwowa (z jej skandalicznymi pretensjami w Akademii Baletowej), a także ORF i przyszłe fundusze podlegają jego politycznej odpowiedzialności. Partner koalicyjny FPÖ podniósł kwestię związaną z zniesieniem opłat za GIS. Jak dotąd ÖVP nie spieszyło się tak bardzo. Niewykluczone, że koordynatorzy koalicyjni będą musieli znowu pracować – rola, którą Blümel przejął również dla swojej partii. A jednak chce przenieść się na drugą stronę Ringstrasse, od polityki federalnej do polityki miejskiej. Od ekscytacji związanej z Brexitem po emocje związane z deptakami i spychaniem samochodów w mieście. Możesz tego chcieć?

„To był mój cel od samego początku, kiedy przejąłem ÖVP Wiedeń” – zapewnia Blümel. „Tam kształtujesz bezpośrednią rzeczywistość życia ludzi. Nie ma bardziej bezpośredniej pracy politycznej niż burmistrz i to w milionowej metropolii”. W przyszłym roku Rada Miejska Wiednia zostanie ponownie wybrana. Jako lider partii państwowej Blümel jest logicznie najlepszym kandydatem na Turquoise. ÖVP osiągnął zaledwie dziewięć procent w 2015 roku. Więc może być prawie tylko lepszy.

© Matt Observe / News Gernot Blümel

„Będę za nim tęsknił”, jego niebieski w porównaniu z Norbertem Hoferem ronił już krokodyle łzy.triapidix300 apteka Blümel odpowiada, że ​​zrobi to „w stu procentach”. „To była lub jest niezwykle oparta na zaufaniu i pragmatyczna współpraca. Jeśli poziom osobisty pasuje, możesz rozwiązać poważne problemy polityczne. Jeśli ten poziom zostanie złamany i strukturalnie nie ufasz sobie nawzajem, nawet najmniejsze wyzwanie staje się nierozwiązywalne” – wyjaśnia Blümelden Koalicja na co dzień. Wszyscy wiedzą o granicach bólu drugiego. „I odwrotnie, są one zawsze przekraczane, gdy uważasz, że druga osoba straciła Twoje zrozumienie. Bardzo ważne jest, abyś wykazywał pewną empatię dla pozycji tej osoby. Nie oznacza to, że podzielasz stanowisko ale wiesz, jak daleko możesz się posunąć, nie utrudniając życia drugiemu ”. Traktujecie się nawzajem dla politycznego sukcesu, mówi Blümel.

Nie tak, jak to było kiedyś z SPÖ, kiedy ludzie byli chorzy do szpiku kości i ciągłą troską było negocjowanie spraw z dala od siebie. „Ludzie chwalili się tym, co nie nadeszło i jaki kompromis poczynili. Kompromisowa demokracja została wyraźnie przesadzona”. FPÖ dostaje Papamonat, ustępstwa ÖVP na rzecz gospodarki. Jeśli chodzi o imigrantów, i tak często się z tym zgadzamy.

Czerwone linie

Nawet na początku kwietnia, kiedy oddzielenie FPÖ od identitarystów było wątpliwe, konflikt został szybko rozwiązany po tym, jak szef FPÖ Heinz-Christian Strache zapewnił, że nikt nie chce mieć nic wspólnego z ich pomysłami. „To była czerwona linia” – mówi Blümel – „Kanclerz wyjaśnił, a FPÖ zastosowała się do niej. Poza tym nie będzie to stwarzać większych problemów we współpracy. Jeśli zostanie to zrobione zgodnie z zapowiedziami”.

Ale Kurz i jego zespół nie mogli być zaskoczeni problemami demarkacji koalicjanta. Znamy FPÖ i jej poszczególne przypadki – i bardzo często milczeliśmy. Czy czerwona linia biegnie tam, gdzie ÖVP jest narażone na międzynarodowe uszkodzenie przez niebieskie tendencje w kierunku skrajnej prawicy? „Nie” – mówi Blümel. „Chodzi o podstawowe podejście, mają po prostu okropny zestaw myśli, z którymi nie chcemy mieć nic wspólnego”.

Krytyka taka jak holenderskiego komisarza UE Fransa Timmermansa, że ​​turkusowo-niebieska koalicja nie wie, kto kontroluje kogo, Blümel zrzuca ze stołu: „Jest w kampanii wyborczej i czołowym kandydatem do socjaldemokratów. Znam go też z merytorycznej współpracy. nigdy by czegoś takiego nie powiedział ”.

Na poziomie federalnym Blümel jest współczynnikiem mocy. Siedzi w maszynowni koalicji, wszystkie ważne decyzje rządu zapadają też za jego biurkiem, kilka metrów dalej w Kancelarii Federalnej mieszka Sebastian Kurz, w którego politycznych zwolennikach od lat przemieszcza się Blümel. Usuwa nieprzyjemne rzeczy z drogi Kurzowi i przejmuje władzę, gdy Kurz nie chce być w centrum uwagi ze względów taktycznych. Tak jak podczas wieczoru wyborczego w Wiedniu w 2015 roku, kiedy to ÖVP Manfreda Juraczki osiągnęła najgorszy wynik w swojej historii.

Jasno turkusowe pismo odręczne

Szybko stało się jasne, że coś się wydarzy na szczycie imprezy. W tym czasie Kurz był ministrem spraw zagranicznych i młodą nadzieją na prawie wszystkie wolne stanowiska w ÖVP. Blümel był sekretarzem generalnym Federalnego ÖVP. Na korytarzach siedziby partii szeptano, że „Sebastian” musi teraz przejąć kontrolę. Przyszedł, przepuścił kielich elegancko i przepchnął swojego przyjaciela Blümela do lidera partii Reinholda Mitterlehnera, który był już zaskoczony. Misja samobójcza, wielu wtedy myślało. Inteligentny, ale do tego czasu raczej niepozorny młodzieniec, jak wszyscy jego poprzednicy, prawdopodobnie zostałby rozbity na pułki Döblingerów i cesarzy okręgowych. Prawdziwy szef wiedeńskiego ÖVP od lat siedzi w miejskiej izbie gospodarczej.

Ale Blümel i Kurz ujęli to inaczej: najpierw federalny ÖVP został przejęty przez Kurza, a następnie przeszedł do Kancelarii, Blümel otrzymał ważne stanowisko rządowe i dzięki temu jest obecny w mediach, o którym jego poprzednicy w wiedeńskim ÖVP mogli sobie tylko życzyć. Pracując na pół etatu, Blümel odmłodził wiedeńskie oddziały urzędników i pomalował je na turkus. Tylko skarpetki Blumela, które woli nosić, są jeszcze bardziej turkusowe. A Wiedeń nadal powinien nim być, ma nadzieję. Ściśle mówiąc, ÖVP i FPÖ mają również wspólny cel w wyborach w Wiedniu: zniszczyć ten czerwony bastion.

Na półtora roku przed wyborami Blümel ma w Wiedniu ten sam problem, który w innym przypadku woli przedstawić partiom opozycyjnym na szczeblu federalnym: Oprócz wszechobecnej siły rządowej, dziewięcioprocentowa partia jest ledwo widoczna. I tak mówi to, co słyszysz od innych na szczeblu federalnym: „Chciałbym, aby nasze tematy, które gramy w Wiedniu, otrzymały taką samą uwagę. Niezależnie od tego, czy jest to wieżowiec na Heumarkt, czy też nasza koncepcja rozwoju urbanistycznego, którą niedawno przedstawiliśmy mieć.” Ale nawet własne kanały społecznościowe Blümela przekazują więcej ministrowi niż wiedeńskiemu politykowi lokalnemu. Na pytanie, czy wyborcy ze średnim zainteresowaniem w ogóle postrzegają go jako szefa ÖVP, wydaje się nieco zirytowany: „Myślę, że tak, sondaże dają jasny obraz, że będzie to jeszcze silniejsze w kampanii wyborczej. Obecność polityków państwowych w mediach nie jest tak szeroka, więc dobrze, że pełnię funkcję federalną ”. Z tej funkcji federalnej Blümel używa punkcików przeciwko przeciwnikom w Wiedniu. Jako minister kultury bierze udział w debacie o zagrożonym światowym dziedzictwie kulturowym śródmieścia Wiednia i staje po stronie przeciwników wielopiętrowych planów Heumarkt. Sprawdzony temat migracji w kampanii wyborczej sprawia, że ​​Blümel gotuje się na ławce rządowej. Odnosi się do wprowadzonych klas języka niemieckiego i do minimalnego dochodu, który jest ostro krytykowany przez wszystkie organizacje pomocowe: „Jest wiele kłopotów, gdy my, jako rząd federalny, zajmujemy się problemami, które możemy rozwiązać. Wiele rzeczy w Wiedniu zajmuje dużo czasu. nie został zaatakowany, nie chcemy przymykać na to oka ”.

Nowe tematy, stare obrazy wrogów

Ale sama imigracja w Wiedniu nie wystarczy. Źle mówiąc, miasto ofensywnie działa tylko w ograniczonym zakresie, ponieważ działa na większości ludzi. Więc jaki będzie manifest wyborczy turkusu? „Zgadzamy się, że Wiedeń to piękne miasto. Zgadzamy się również, że bycie pięknym nie wystarczy. Jeśli zapytasz Wiedeńczyków, czy wystarczająco dużo się dzieje z dużymi problemami, z trudem uzyskasz odpowiedź, że jest to tak to jest ”- mówi Blümel. Nadmierne zadłużenie, North Hospital, Heumarkt, minimalny dochód, wymienia.

Blümel nie chce odpuścić, że SPÖ pod wodzą Michaela Ludwiga, z „Bonusem Wiedeńskim” dla osób, które są tu od dłuższego czasu, wzmacnia prawą flankę partii lepiej niż wieloletni burmistrz Michael Häupl. „Szczerze mówiąc, nie widzę tutaj wyraźnej linii SPÖ: mrugnij trochę w prawo, zrób trochę w lewo – lub odwrotnie. Ale cóż, to zależy od strategów SPÖ. Kiedy patrzę na konferencje prasowe radcy społecznego SPÖ, Hackera i Zielonych Patrząc na najlepszego kandydata, Hebeina, nie wiem, gdzie ustawić się inaczej niż poprzednio. Jeśli chodzi o dochód minimalny, stwierdzenie, że w zasadzie pozywasz prawo lub go nie wdrażasz, to bardzo absurd. “

Ale, mówi wciąż minister, wolałby skupić się na innych kwestiach: na przykład zadłużeniu miasta. Fakt, że radny miasta ds. Finansów Peter Hanke chce przedstawić budżet z zerowym deficytem w 2020 r., Nie koliduje z tonami kampanii: „Zawsze słyszałem to od pani Brauer (radna miasta do 2018 r.), Ale nigdy się to nie stało. Najwyraźniej ma dobrą tradycję”. A ÖVP chce udowodnić swój talent do planowania urbanistycznego przed wyborami. Na przykład z koncepcją rozwoju Handelskai. „Jadąc tam, z definicji nie będziecie się czuć komfortowo. Nie musi tak być. W innych milionowych metropoliach życie nad wodą to przywilej, ogromna szansa. Zapytany o najlepsze miejsca w Wiedniu, Blümel od razu wspomina o terenach Steinhof: „To jest ogólna struktura architektury z 1900 roku, która nie ma sobie równych. Myślę, że absurdem jest rozważenie, czy ją podzielić i sprzedać temu, kto zaoferuje najwyższą cenę. Dlatego mamy taką Wniosek o wstępne badanie przesłany do Unesco, czy w zasadzie zasługuje na ochronę. ” Z drugiej strony Blümel chce mniej rygorystycznie podchodzić do godzin otwarcia sklepów: „A co ze strefami turystycznymi Wiednia? Jesteśmy jedynym kosmopolitycznym miastem, którego nie ma. Każdej wiosce narciarskiej w Tyrolu wolno robić więcej”.

Ale jak prawdopodobne jest, że plany staną się rzeczywistością? Szanowny wiceburmistrz Michael Ludwig czy Heinz-Christian Strache? Odpowiedź brzmi „najlepiej burmistrz” – co jest raczej mało prawdopodobne przy około 16 procentach ankiet. „Najprawdopodobniej” – przyznaje Blümel – „że SPÖ ponownie dostarczy burmistrza. Wszystko inne to spekulacje”. Jeśli ÖVP w Wiedniu utworzy koalicję z SPÖ, czy dojdzie do starcia z bluesem w rządzie federalnym? „Może to nawet pomoże” – mówi ponownie koordynator koalicji. Czy SPÖ nie mogłoby tak łatwo wściekać się na Sebastiana Kurza, gdyby rządziło w Wiedniu z jego najbliższym powiernikiem.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Ponad 20 lat temu życie nabrało rozpędu

Natascha Kampusch

tragiczny punkt zwrotny, 13 lat temu dziś Nataszy udało się uciec. Jako 31-latka spogląda wstecz na swoje męki i pokazuje przede wszystkim jedno: siłę, odwagę i pewność siebie.

Natascha Kampusch miała 10 lat, kiedy jej życie przybrało dramatyczny obrót. W drodze do szkoły podstawowej na Brioschiweg dziecko zostaje wciągnięte do furgonetki. Jej porywacz, Wolfgang Priklopil, przetrzymuje dziewczynę jako więźnia w lochu w piwnicy w swoim domu w Strasshof w Dolnej Austrii przy Nordbahn.

© APA / ROLAND SCHLAGER Policjant stoi w poniedziałek 4 września 2006 r. Na terenie kompleksu szkolnego przy Brioschiweg w Wiedniu-Donaustadt, gdzie Natascha Kampusch również chodziła do szkoły, dopóki nie została porwana.

Natascha Kampusch żyła w niewoli przez osiem lat. Narażony na jej oprawcę, wykorzystany seksualnie, służący jako niewolnica.

© apa / STAMBERG Widok nieruchomości i domu Wolfganga Priklopila przy Heinestrasse 60 w Strasshof, zdjęcie zrobione 29 sierpnia 2006.

Przeczytaj tutaj: szokujący pamiętnik Priklopila

Latem 2006 roku 18-latkowi udało się uciec. Kiedy Wolfgang Přiklopil zdołał uciec, 44-latek rzucił się pod pociąg w Wiedniu – zginął natychmiast.

© apa / BUNDESKRIMINALAMT Paszport porywacza Nataschy Kampusch, Wolfganga Priklopila

Dla Nataschy Kampusch jest to długa, żmudna walka z powrotem w rzeczywistość. Ale młoda kobieta się nie poddaje. Kampusch w rozmowie z News z 2016 roku podkreśla, że ​​chce wyjść z roli ofiary, aktywnie, od wewnątrz. „Chcę się rozwijać” to jej nowe motto. Oraz: „Nie chcę zostać usunięty”.

© Wideo: Wiadomości

Przeczytałeś cały wywiad

tutaj

.

Wraz z wolnością przyszła agresja

„Ale kiedy odzyskano wolność, wszystko było dalekie od zakończenia” – powiedziała Natascha Kampusch w wywiadzie. Była ofiara porwania była celem agresji.

„Byłem odważny od momentu wyzwolenia, ale w międzyczasie moja odwaga została udaremniona publicznie, a przede wszystkim w publikowanej opinii. Były fazy, kiedy myślałem, że lepiej się wycofać. Może tak było w Z perspektywy czasu też odważny ”- powiedziała Natascha Kampusch w wywiadzie dla News 2017.

MORE NEWS BY NEWS >>