Truth Frequency Radio


Jan 06, 2020

Jedzenie nie jest trawione szybciej

W 2004 roku było ich ponad dwukrotnie więcej (21,2 proc.).

W ramach badania od marca do czerwca 2016 r. W całym kraju przebadano około 7 000 nastolatków i młodych dorosłych w wieku od 12 do 25 lat. Według badania, regularne spożywanie alkoholu spada również wśród osób starszych. Prawie jedna trzecia (30,7 proc.) Pije tu regularnie, w 2004 roku było to prawie połowa (43,6 proc.).

13 procent regularnie pije niebezpieczne ilości

Ponad jedna trzecia ankietowanych osób w wieku od 12 do 17 lat (36,5 procent) stwierdziła w najnowszym badaniu, że nigdy nie próbowała piwa, wina ani sznapsa. To najwyższy odsetek osób wstrzymujących się od głosu od czasu rozpoczęcia badania w 2001 roku.

Prawie co siódma ankietowana nastolatka (13,5 proc.) Przyznała się do nietrzeźwości w miesiącu poprzedzającym badanie. Dobre trzy procent z nich spożywało ilości, które już są uważane za ryzykowne dla dorosłych. Jednak w 2004 roku prawie jedna czwarta (22,6 proc.) Młodych ludzi doświadczyła tak zwanego upijania się – a co dziesiąty zrobił to ponad miarę.

Komisarz ds. Narkotyków dostrzega pozytywny trend

"W Niemczech coraz mniej młodych ludzi regularnie pije alkohol, co jest dobrą wiadomością"mówi Marlene Mortler (CSU), federalna komisarz ds. narkotyków. Wiek, w którym młodzi ludzie po raz pierwszy sięgali po butelkę, również wzrósł do około 15 lat. To około trzy czwarte roku później niż w 2004 roku. Dzisiaj młodzi ludzie doświadczają pierwszego zatrucia alkoholem i jego następstw, średnio w wieku 16 lat. W 2004 roku mieli 15 lat.

Odpust czy już nałóg?: Dzięki tym dwóm pytaniom możesz określić ryzyko zachorowania na raka u alkoholików Picie: Alkohol nie tylko wpływa na mózg i wątrobę Nie tylko wpływa na wątrobę: Te siedem rodzajów raka promuje alkohol Badanie na Oktoberfest: Oto jak piwo wpływa na serce

Mortler również postrzega pozytywny trend jako wynik dobrej pracy edukacyjnej. Na przykład ponad dwie trzecie nastolatków zna kampanię "Alkohol? Poznaj swoje ograniczenia"kto chce przekazać wiedzę bez podniesionego palca wskazującego. Kontynuacją kampanii są humorystyczne, komiksowe motywy plakatowe. Mówi się: "Ostatnie piwo było złe. Mówi mój kac."

Od lat spada liczba nastolatków hospitalizowanych z powodu zatrucia alkoholem. Teraz następuje odwrócenie trendu. Zaalarmowana jest firma ubezpieczeniowa.

Po raz pierwszy od 2012 roku wzrosła liczba dzieci i młodzieży leczonych w szpitalu z zatruciem alkoholem. W ubiegłym roku w całych Niemczech 22 309 dzieci w wieku od 10 do 20 lat przyszło do kliniki kompletnie pijane. To pochodzi ze statystyk Federalnego Urzędu Statystycznego. Firma ubezpieczeniowa DAK-Gesundheit przeanalizowała dane.

Wzrost szczególnie w Saksonii-Anhalt i Brandenburgii

W porównaniu z rokiem poprzednim to wzrost o 1,8 proc. W przypadku osób w wieku od 15 do 20 lat wzrost o plus dwa procent do 19 679 osób jest wyższy niż w przypadku osób w wieku od 10 do 15 lat. W ciągu ostatnich trzech lat liczba poszkodowanych stale malała. W 2016 roku dotyczyło to 12972 chłopców i młodych mężczyzn oraz 9337 dziewcząt i młodych kobiet. Najwięcej dzieci i młodzieży zatruło się alkoholem od 2000 roku, z 26673 w 2012 roku, dziesięć lat wcześniej było ich tylko 12807.

Rozwój w poszczególnych krajach związkowych jest bardzo różny. W Saksonii-Anhalt nastąpił wzrost o 26,2 procent, w Brandenburgii o 20,9, aw Saksonii o 11,9 procent. Największy spadek odnotowano w Berlinie (minus 6,3 proc.) Oraz Bremie i Szlezwiku-Holsztynie, po minus 6,1 proc.

"Fakt, że liczby rosną ponownie po raz pierwszy od trzech lat, jest alarmującym wydarzeniem"powiedział dyrektor generalny DAK-Gesundheit, Andreas Storm.

Picie nieprzytomne w szkole

Wielokrotnie przypadki upijania się budzą sensację wśród młodych ludzi – również w ostatnich miesiącach. Uczeń szkoły średniej w Malchin w Meklemburgii-Pomorzu Przednim wypił podczas lekcji prawie butelkę wódki i został zabrany do szpitala karetką. Na berlińskim Alexanderplatz policja złapała 13-latka, który do nieprzytomności pił wódkę z nocnego kiosku. W Stralsundzie 12-latek i 14-latek upili się sznapsem na szkolnym boisku. W Garmisch-Partenkirchen policja złapała w lesie nieprzytomną 13-letnią kobietę, która została oszukana do picia przez starsze nastolatki.

Wykształcenie wymagane na zajęciach

Storm ogłosił, że liczby te były dla jego firmy ubezpieczeniowej nakazem kontynuowania ofert profilaktycznych dla młodzieży. Wraz z federalnym komisarzem ds. Narkotyków DAK-Gesundheit rozpocznie kampanię w nadchodzącym roku "kolorowe zamiast niebieskiego – sztuka przeciwko upijaniu się" kontyntynuj. "Tak ważne tematy zdrowotne powinny być włączone do codziennego życia szkolnego"- powiedział Storm. Od jej uruchomienia w 2010 r. Prawie 90 000 uczniów w całych Niemczech wzięło udział w kampanii – ze zdjęciami i wiadomościami o zagrożeniach związanych z nadużywaniem alkoholu.https://yourpillstore.com/

Dopiero w maju Federalne Centrum Edukacji Zdrowotnej poinformowało o spadku spożycia alkoholu przez młodzież. Zgodnie z tym co dziesiąty ankietowany nastolatek w wieku od 12 do 17 lat pije raz w tygodniu napoje alkoholowe. W 2004 roku było ich ponad dwukrotnie więcej (21,2 proc.).

Uproszczony dostęp przez sklepy internetowe

Wreszcie, młodzież może łatwo zdobyć alkohol wysokoprocentowy przez Internet – również dzięki ofertom precyzyjnie dopasowanym do grupy docelowej, jak ostrzega niemiecki Centralny Urząd ds. Uzależnień.

Przerwa od alkoholu: Czego alkohol nie wpływa na organizm Ile alkoholu wypiłem?: Lekarz prosi o wyraźną zawartość alkoholu Wyjątki potwierdzają regułę: Ankieta: upijanie się staje się nieprzyjemne Orzeźwiające stwierdzenie: Alkohol – tylko dwa drinki dziennie powodują skurcz mózgu

Dowiedz się, jakie pytania mogą podważyć alkoholika.

Czy kieliszek wina wieczorem jest naprawdę dobry dla zdrowia? Tak nie jest, twierdzą naukowcy. Obecne badanie eliminuje to błędne przekonanie.

Picie alkoholu zawsze wiąże się z zagrożeniem dla zdrowia. Do takiego wniosku doszli autorzy badania dotyczącego spożycia napojów alkoholowych na świecie i związku z 23 chorobami.

Naprawdę po prostu szkodliwe?: Co alkohol wpływa na serce Przyjemność czy już uzależnienie?: Za pomocą tych dwóch pytań można rozpoznać alkoholików Badanie inspekcyjne: Alkohol nie jest narkotykiem dla biednych

Międzynarodowy zespół kierowany przez Emmanuelę Gakidou i Maxa Griswolda z University of Washington w Seattle dokonał oceny 694 badań dotyczących spożycia alkoholu i 592 badań dotyczących zagrożeń zdrowotnych wynikających ze spożycia alkoholu. Badanie jest w czasopiśmie "Nazwa naukowego czasopisma medycznego" opublikowany.

Obalono zdrowotne właściwości alkoholu

"Wcześniejsze badania wykazały, że alkohol działa ochronnie w pewnych warunkach, ale odkryliśmy, że połączone ryzyko zdrowotne związane z alkoholem zwiększa się z każdą dawką alkoholu", wyjaśnia Griswold.

Dane naukowców obejmują populację w wieku od 15 do 95 lat w 195 krajach. Analiza wykazała, że ​​2,8 miliona zgonów rocznie na całym świecie jest związanych ze spożyciem alkoholu.

Wykorzystane źródła: dpa

W upalne dni szczególnie łatwo odpocząć przy chłodnym drinku w ogródku piwnym. Ale często mówi się: w upale szybciej zmieniasz kolor na niebieski. Powiemy Ci, co jest prawdą o każdym z mitów dotyczących alkoholu. 

Mówią, że ludzie, którzy piją kilka piw na plaży i wskakują do zimnej wody, aby się ochłodzić, narażają swoje życie na niebezpieczeństwo. Spożycie napojów alkoholowych przed kąpielą w rzeczywistości niesie ze sobą pewne ryzyko: każdy, kto na przykład idzie w stanie nietrzeźwym, naraża swoje życie na niebezpieczeństwo, ostrzega Federalne Centrum Edukacji Zdrowotnej (BZgA).

Nawet niewielkie ilości alkoholu mogą znacząco osłabić zdolność koordynacji. Kąpiący się szybko przecenili swoje umiejętności. Każdy, kto jest podgrzany i wypity w chłodnej wodzie, również naraża się na poważne problemy z krążeniem z powodu hipotermii – i to przy temperaturze wody od 20 do 22 stopni.

Wypadki pływackie często spowodowane spożyciem alkoholu

W najgorszym przypadku wskoczenie do zimnej wody może zakończyć się śmiercią. "W połączeniu z wysoką temperaturą nasila się działanie alkoholu na organizm", ostrzega Heidrun Thaiss, pracownik BZgA. Zarówno alkohol, jak i ciepło rozszerzają naczynia krwionośne i mogą w konsekwencji prowadzić do zapaści i utraty przytomności. Niemieckie Towarzystwo Ratowania Życia (DLRG) wskazuje również, że spożywanie alkoholu lub narkotyków często odgrywa rolę w wypadkach pływackich.

Alkohol działa silniej i szybciej w upale

W rzeczywistości upał sprawia, że ​​pijesz szybciej. W wyższych temperaturach komórki ciała zawierają mniej płynu. Rezultat: alkohol w organizmie jest bardziej skoncentrowany, działa silniej, a odurzenie następuje wcześniej. Nie oznacza to jednak, że ten stan minie szybciej. Wątroba rozkłada alkohol w czasie upałów równie długo, jak w chłodniejsze dni. Dlatego wielu lekarzy zaleca gaszenie pragnienia w upale napojami bezalkoholowymi.

Ci, którzy piją, naprawdę szybciej zasypiają

To, że lepiej śpisz ze sznapsem lub winem, to tylko połowa sukcesu. To prawda, że ​​alkohol sprawia, że ​​lepiej zasypiasz, ponieważ się odprężasz. Ale alkohol nadal nie jest zalecany, ponieważ obniża jakość snu. Podpici ludzie śpią bardziej niespokojnie. W rzeczywistości, gdy alkohol minie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że się obudzisz i będziesz mieć problemy z ponownym zaśnięciem.

Alkohol dręczy, ale nie trawi

Błędem jest również trawienny wpływ alkoholu. Ponieważ alkohol tylko odrętwia i osłabia uczucie sytości. Jedzenie nie jest trawione szybciej. Zwykle pije się drugi lub trzeci sznaps. To tylko pogarsza sytuację: w dużych ilościach alkohol utrudnia trawienie. Blokuje nerwy, które normalnie zapewniają przedostawanie się pokarmu z żołądka do jelit.

W wysokich temperaturach: jak uchronić się przed udarem słonecznym i załamaniem ciepła Niemcy piją dużo: Uzależnienie od alkoholu – kiedy alkohol jest niebezpieczny? Skutki alkoholu: dlaczego gorzej tolerujemy alkohol w starszym wieku

Sznaps i cola sprawiają, że się upijasz

Piwo, sznapsy, koktajle i wino musujące – podczas towarzyskiego wieczoru z przyjaciółmi może być dużo napojów alkoholowych. Ale to nie mieszanka czy sekwencja sprawiają, że jesteś pijany, ale ilość alkoholu. W szczególności Schnapps ma wysoką zawartość alkoholu. Jeden pils i jedno ziarno mogą szybko dać taki sam efekt jak trzy pils. Należy jednak uważać na słodkie likiery i mieszanki sznapsa i coli. Ponieważ zawarty w nim cukier promuje Schwips.

Wykorzystane źródła: badania własne AFP

Jeśli bar sprzedaje swoje wino w dużych kieliszkach, goście piją więcej – a restauracja zwiększa sprzedaż. Nie jest to jedyny sposób, aby oszukać swoje nawyki żywieniowe i związane z piciem.

Jeśli właściciele barów chcą zachęcić swoich gości do składania większych zamówień, powinni przemyśleć rozmiar swoich okularów.

Potwierdza to przynajmniej eksperyment przeprowadzony przez naukowców z Uniwersytetu Cambridge w brytyjskiej restauracji z barem. W związku z tym odwiedzający piją więcej z dużych kieliszków niż ze standardowych kieliszków – prawdopodobnie dlatego, że ilość w nich wina wydaje się być mniejsza.

Badacze wymienili okulary

Aby zbadać efekt, naukowcy wymieniali kieliszki do wina co dwa tygodnie w restauracji w Cambridge od połowy marca do początku czerwca 2015 roku. Zaczęło się od standardowych kieliszków, potem duże szklanki, potem znowu standardowe, a potem małe. A potem wszystko zaczęło się od nowa.

Poza tym badacze niczego nie zmienili, aby nie zafałszować wyników. Asortyment win, nalewana ilość, ceny, a nawet kształt kieliszków pozostały bez zmian. Niemniej jednak naukowcom udało się zaobserwować, jak zachowanie gości związane z piciem zmieniało się w dwutygodniowych rytmach.

Kieliszki pszenne zachęcają do szybkiego wypicia

Gdyby badacze obliczyli wpływ różnych liczb odwiedzających, nie mogliby określić żadnej różnicy w konsumpcji między małymi i średnimi okularami. Jednak w okresie z dużymi kieliszkami restauracja sprzedawała średnio o 9,4 procent więcej wina.

Naukowcy donoszą w czasopiśmie, że efekt był szczególnie wyraźny w okolicy baru "BMC Public Health". Tam sprzedaż wzrosła o 14,2 procent; w gastronomii natomiast tylko 8,2 proc., co statystycznie mogło być zbiegiem okoliczności. Jeden możliwy powód: w barze goście kupowali prawie wyłącznie wino w kieliszkach. Z kolei w części restauracyjnej zamawiano głównie butelki i karafki, z których odwiedzający mogli sami się nalać. Być może ta dodatkowa miara ułatwiła im ocenę spożytej ilości – w przeciwieństwie do porcji podawanych bezpośrednio w szklance.

Obecne badanie, ze swoim podejściem do badania zachowań konsumentów bezpośrednio w restauracji i przy nieświadomych gościach, jest pierwszym tego rodzaju Eksperymenty w sztucznych warunkach wykazały już, że kształt szklanki może wpływać na zachowania związane z piciem. Na przykład w badaniu z 2012 r. Naukowcy skierowali uwagę 160 osób do picia piwa z pszennych szklanek lub kufli.

Wykazano, że uczestnicy z kieliszkami pszennymi opróżniali napoje średnio o 60 procent szybciej niż pijący kufle piwa. Naukowcy wyjaśnili efekt, że osobom pijącym szkło pszeniczne prawdopodobnie trudniej było oszacować, ile już wypili ze względu na zakrzywiony kształt kieliszków. W rezultacie nie docenili kwoty i pili szybciej.

Większa porcja, duży kęs

Zachowania żywieniowe ludzi mogą być również kontrolowane przez okoliczności zewnętrzne. Jednym z przykładów jest tak zwany efekt deseru. W związku z tym im więcej różnych potraw jest im podawanych, tym więcej ludzi może jeść.

W eksperymencie przeprowadzonym w 1980 r. Naukowcy podawali mężczyznom drugie danie bez zapowiedzi po posiłku. Jeśli to było jak pierwsze, jedli znacznie mniej niż jakiekolwiek inne jedzenie.

Jeśli chcesz się oszukać i schudnąć, powinieneś również podawać posiłek na małym talerzu, a colę w wąskiej, wysokiej, a nie krótkiej, szerokiej szklance. To nie musi oznaczać rezygnacji. Małe porcje automatycznie oznaczają, że cieszymy się więcej: jeśli masz mniej przed sobą, bierzesz mniejsze łyki i mniejsze kęsy – piszą naukowcy na początku obecnego badania.

Badając bar, naukowcy z Cambridge mają poważny kontekst: piszą, że alkohol zajmuje piąte miejsce na liście przyczyn większości problemów zdrowotnych na całym świecie.

MORE NEWS BY NEWS >>